Задай въпрос тук
   Потребител

Отпуск след болничен



Здравейте,
Aко имам платен отпуск за ползване, но съм в болничен от два месеца, на каква база ще ми бъде изплащан отпускyt - дали върху брутната ми заплата от предходният месец (в който вече съм в болничен) или върху месеца, в който съм била последно на работа?



Отговори

  • Според чл.177, ал.1 от Кодекса на труда за времето на платения годишен отпуск работодателят заплаща на работника или служителя възнаграждение, което се изчислява от начисленото при същия работодател среднодневно брутно трудово възнаграждение за последния календарен месец, предхождащ ползуването на отпуска, през който работникът или служителят е отработил най-малко 10 работни дни.

    Анелия Петрова
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани с Кодекса на труда