Задай въпрос тук
Magdalena Doneva Magdalena Doneva Потребител

Изплащане на бонус по време на отпуск



Здравейте,
По майчинство съм от април 2014. През декември 2015 се наложи да го прекратя и от 01.12.2015 съм в платен годишен отпуск. Заплата, която взимах преди да изляза по майчинство бе в размер на 1300 лв, и сега изведнъж за декември 2015 получих за платения си отпуск 1000 лв, като обяснението беше, че тези 300 лв били бонус. Аз съм си ги получавала да речем за период година и половина, за което имам документ от банката.

Трябва ли тези 300 лв да ми се включат при изчисляване на платения отпуск?



Отговори

  • Здравейте,

    На основание чл. 177 от КТ, за времето на платения годишен отпуск работодателят заплаща на работника или служителя възнаграждение, което се изчислява от начисленото при същия работодател среднодневно брутно трудово възнаграждение за последния календарен месец, предхождащ ползуването на отпуска, през който работникът или служителят е отработил най-малко 10 работни дни. Ал. 2 на същия член допълва, че когато няма месец, през който работникът или служителят е отработил най-малко 10 работни дни при същия работодател, възнаграждението по ал. 1 се определя от уговорените в трудовия договор основно и допълнителни трудови възнаграждения с постоянен характер.

    Поздрави!


  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата